Zbiórka świąteczna pana Marka

0
475

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji ruszyło wiele ważnych społecznie inicjatyw charytatywnych, jak choćby Szlachetna Paczka.

Na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/ można wybrać rodzinę, której potrzeby zostały opisane przez organizatorów, i zgłosić się do przygotowania paczki dla niej. Można też wpłacić środki na akcję. Akurat z terenu naszej gminy obecnie nie ma zgłoszonej żadnej rodziny, która potrzebowałaby pomocy, ale to nie znaczy, że nie ma u nas osób, które takiej pomocy potrzebują.

I naprzeciw takim potrzebom wychodzi sołtys Gryżyc, Marek Hope. Wraz z przyjaciółmi organizuje zbiórkę, przede wszystkim dla osób starszych. Jak opowiada, pomysł narodził się dzięki jego przyjaciółce, Annie Bali, oraz z rozmów z pasażerami autobusu, który prowadzi w pracy – wielu zdeklarowało się, że chętnie się do takiej akcji przyłączy. Zbierane będą przede wszystkim artykuły spożywcze, o długim terminie przydatności – puszki, słoiki z przetworami, olej, cukier, mąka, ryż, kasze i makarony. Chętnie też przyjęte będą ciepłe koce, a jeśli ktoś może sobie pozwolić na taką hojność – ciepła odzież, skarpetki, kapcie.

-Skontaktowałem się już z sołtysami z naszej gminy, i poprosiłem ich o wytypowanie z każdego sołectwa osób, którym wsparcie zostanie przekazane. Chcemy przede wszystkim wspomóc osoby ubogie, które spożytkują otrzymane dary rozsądnie i docenią gest darczyńców.

Dary można dostarczać pod adres Gryżyce 9/1, do godziny 14:00, lub jeśli ktoś może przetrzymać je u siebie – 19 grudnia nastąpiłoby zebranie wszystkich darów i przygotowanie paczek.

Gratulujemy wspaniałej inicjatywy, i zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki!