Z Wińska na PGE Narodowy- turniej małych piłkarzy

0
403

21 kwietnia, w czwartek, na stadionie w Wińsku o godzinie 9:00 rozegra się powiatowy etap XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

 Nad całością jutrzejszego wydarzenia czuwa Tomasz Jaworski, pełniący rolę  koordynatora powiatowego turnieju.  – Zgłosiłem się do tej roli, ponieważ mamy tu w Wińsku świetne warunki do rozegrania spotkań. Na naszym stadionie wyznaczyliśmy dwa boiska na potrzeby jutrzejszych zmagań. Będziemy gościć zawodników z dwóch kategorii, u12 – czyli zawodników do 12 roku życia, oraz u 10 – zawodnicy do 10 roku życia. W pierwszej kategorii wystąpi 5 drużyn, a w drugiej – 3 zespoły. Jest jeszcze kategoria u 8, ale ponieważ tutaj zgłosiła się tylko jedna drużyna – automatycznie przechodzi na etap wojewódzki.  Zawody odbędą się w systemie „każdy z każdym”, każdy mecz będzie 2 x 10 minut.  W każdej drużynie wystąpi na boisku 6 zawodników, i w gronie uczestników turnieju będziemy mieć jednego żeńskiego rodzynka – uśmiecha się pan Tomasz.

Tomasz Jaworski, powiatowy koordynator turnieju

 Życzenia powodzenia składa zawczasu uczestnikom turnieju wójt Jolanta Krysowata – Zielnica. – Tym razem będę kibicować naszym zawodnikom zdalnie, ale równie gorąco -zapewnia pani wójt. – Na osobiste gratulacje przyjdzie jeszcze czas. Jestem pewna!

Zwycięzcy każdej z kategorii awansują do etapu wojewódzkiego. A laureaci etapu wojewódzkiego zagrają w spotkaniach ogólnopolskich na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie .

Oczywiście doping kibiców jest jak najbardziej wskazany. Zapraszamy wszystkich chętnych na stadion o godzinie 9:00.