Alimenty dla dziecka nawet w kilka dni

1
1027

Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o natychmiastowych alimentach trafił właśnie do Rady Ministrów.

Pomysł Zbigniewa Ziobry opiera się na uproszczonej procedurze i ma doprowadzić do tego, by dzieci, którym należą się alimenty mogły otrzymać pieniądze szybko i jeszcze zanim zapadnie stosowny wyrok sądu.

Wniosek złożysz przez internet

Obecnie sprawy o alimenty ciągną się miesiącami. Zbigniew Ziobro chce, by w tym czasie dzieci, które czekają na alimenty nie pozostawały bez pieniędzy. Założenia projektu przewidują, że prosty wniosek o natychmiastowe alimenty będzie można złożyć przez internet. Nie będzie potrzeby ustalanie dochodów, a decyzja ma być wydawana w kilka dni.

Kolejna unijna dotacja na nowoczesne drogi w Legnicy

Szybkie alimenty? Ile otrzymają rodzice

Wysokość świadczenia ma być ustalana według uniwersalnej zasady. Raz do roku zostanie ogłoszona kwota przeliczeniowa uzależniona między innymi od minimalnego wynagrodzenia netto i współczynnika dzietności. Ministerstwo Sprawiedliwości oszacowało wysokość natychmiastowych alimentów na: 460 zł – na jedno dziecko, 840 zł – na dwoje dzieci, 1140 zł – na troje dzieci.

Projektem zajmuje się rząd, następnie trafi on pod obrady parlamentu.

źródło i fot.: money.pl