Brodka szuka wschodzących gwiazd. Rusza III. edycja FIRESTONE Headliners of Tomorrow

0
1501

Właśnie rusza III. edycja FIRESTONE Headliners of Tomorrow. Przewodniczącą Jury i ambasadorką konkursu, którego celem jest znalezienie nowych, wschodzących talentów i umożliwienie im występu przed szeroką publicznością, już po raz trzeci została Brodka. Artystka wraz z pozostałymi Jurorami przysłucha się wszystkim nadesłanym zgłoszeniom i wyłoni trójkę finalistów. Zwycięzcę, który zagra na Firestone Stage podczas Open’er Festival 2019, wybiorą internauci.

W pierwszym etapie konkursu, który potrwa od 13 do 20 lutego, artyści będą mogli zgłaszać swoje nagrania w formacie audio lub wideo za pośrednictwem strony www.konkursfirestone.pl. Spośród nich jury konkursowe pod przewodnictwem Brodki wybierze trzech finalistów, którzy zostaną nagrodzeni profesjonalnymi wideo sesjami live.

O tym, kto zwycięży w drugim etapie zdecyduje publiczność za pośrednictwem internetowego głosowania. Na stronie konkursu zostaną opublikowane utwory wykonane podczas sesji muzycznych. To na ich podstawie internauci wytypują na przełomie marca i kwietnia zwycięzcę, który otrzyma tytuł Headliner of Tomorrow i zagra koncert na Firestone Stage podczas Open’er Festival.

„Poprzednie edycje konkursu pozwoliły nam odkryć dwójkę wspaniałych artystów – hanię rani i Wojtka Szczepanika – i utwierdziły nas w przekonaniu, że polski rynek jest pełen talentów. Liczba zgłoszeń była ogromna i ciężko było wybrać tych najlepszych. Mam wielką nadzieję, że w tym roku poziom będzie równie wysoki, a my będziemy mieć kolejny ból głowy przy wyborze zwycięzców. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę miała szansę poznać nowych, zdolnych muzyków, dla których występ na Open’er Festival będzie dopiero początkiem długiej kariery. Czekamy na Wasze nagrania!” – mówi Brodka.

Do dwóch pierwszych edycji Firestone Headliners of Tomorrow zgłosiło się blisko 1000 artystów marzących o rozwoju kariery na profesjonalnym rynku muzycznym. Największe uznanie w oczach publiczności zyskali hania rani i Wojtek Szczepanik.

Nagrody czekają również na głosujących. Wszyscy fani, którzy po oddaniu głosu dodatkowo uzasadnią swoją decyzję, otrzymają szansę wygrania podwójnych zaproszeń na Open’er Festival 2019 i upominków od Firestone.

Firestone łączy ludzi poprzez muzykę już od 1928 roku, kiedy to wyemitowany został pierwszy w historii program muzyczny – The Voice of Firestone. Nadawano go w USA nieprzerwanie przez 35 lat, początkowo jako program radiowy, później telewizyjny. Dzięki niemu wielu wybitnych amerykańskich muzyków rozpoczęło swoją karierę. Jest on również inspiracją dla projektu Firestone Headliners of Tomorrow, który daje szansę polskim, młodym artystom stawiać pierwsze kroki na profesjonalnej scenie.

Partnerami konkursu są Alter Art – organizator festiwalu Open’er oraz wytwórnia płytowa Kayax.

Osiemnasta edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 3 – 6 lipca 2019 roku w Gdyni, na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

źródło: mat.pras.