Darmowa komunikacja miejska u naszych sąsiadów

0
735
Fot. www.magazyn.elubin.pl

Samorządowcy Powiatu polkowickiego i lubińskiego zrealizują projekt darmowych przejazdów autobusowych pomiędzy tymi dwoma powiatami. Liczą, że ich pomysł podchwyci Urząd marszałkowski oraz Koleje Dolnośląskie.

Pisze o tym Robert Raczyński, prezydent Lubina na Facebooku:

– To unikalny projekt w skali kraju i tej części Europy. Działamy bardzo odważnie, ale nie boimy się takich przedsięwzięć. Od kilku lat z powodzeniem realizujemy projekt bezpłatnej komunikacji w powiecie lubińskim. Teraz chcemy go rozszerzyć. W dalszej perspektywie liczymy na wsparcie województwa i Kolei Dolnośląskich, którym z pewnością zależy na tym, by ich pasażerowie w łatwy sposób mogli się dostać do centrów przesiadkowych w Lubinie czy Polkowicach.

Giełda ptaków ozdobnych w Wińsku

Prezydent Lubina Robert Raczyński, Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, starosta polkowicki Kamil Ciupak, w imieniu starosty lubińskiego członek zarządu tego powiatu Damian Stawikowski oraz burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński, który zabiegał, jeszcze w czasie kampanii wyborczej, o zrealizowanie projektu bezpłatnej komunikacji podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Prawdopodobnie już w styczniu przyszłego roku autobusy będą wozić pasażerów za darmo z Lubina do Polkowic i Chocianowa, a także między Chocianowem a Polkowicami. Na początek zaplanowane są linie testowe w celu zbadania funkcjonalności darmowej komunikacji.

Koszty przedsięwzięcia pokrywają wszystkie samorządy, które włączyły się do projektu. Najwięcej zapłaci jednak sam Lubin.

„Bezpłatne autobusy pojadą teraz też do Polkowic i Chocianowa! Od stycznia będą wozić pasażerów już nie tylko po powiecie lubińskim, pojawią się także na drogach sąsiedniego powiatu polkowickiego. Dziś list intencyjny w tej sprawie podpisałem z samorządowcami: Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, Kamil Ciupak, Tomasz Kulczyński, Damian Stawikowski.

To unikalny projekt w skali kraju i tej części Europy. Działamy bardzo odważnie, ale nie boimy się takich przedsięwzięć. Od kilku lat z powodzeniem realizujemy projekt bezpłatnej komunikacji w powiecie lubińskim. Teraz chcemy go rozszerzyć. W dalszej perspektywie liczymy na wsparcie województwa Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Koleje Dolnośląskie S.A., którym z pewnością zależy na tym, by ich pasażerowie w łatwy sposób mogli się dostać do centrów przesiadkowych w Lubinie czy Polkowicach.”

źródło: www.magazyn.elubin.pl