Giełda ptaków ozdobnych w Wińsku

5
6053

W połowie marca 2019 roku w Wińsku zacznie funkcjonować giełda ptaków ozdobnych. To kolejny pomysł władz gminnych na wykorzystanie nowego targowiska. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tego typu wydarzeniami w regionie, giełda w Wińsku z pewnością będzie cieszyć się dużą popularnością.

Tradycyjny targ czwartkowy to za mało. Plac po remoncie przypomnę, że w 2/3 sfinansowany ze środków unijnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, daje ogromne możliwości. Mieszkańcy sami zwrócili uwagę, że ogromną popularnością cieszy się giełda ptaków ozdobnych i innych drobnych zwierząt (króliki, świnki morskie itp.) w Miejskiej Górce. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca zjeżdżają się tam miłośnicy i hodowcy z kilku województw, w tym z naszej gminy. Z tego powodu zrodził się pomysł, żeby podobną giełdę zorganizować u nas – mówi wójt Jolanta Krysowata-Zielnica.

Wińsko: obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Ostatecznie giełda ptaków ozdobnych w Wińsku wystartuje 17 marca 2019 roku i będzie kontynuowana w każdą trzecią niedzielę miesiąca w godzinach od 7 do 12. Pierwsza giełda dla sprzedawców – stoiska i wjazd samochodem będą za darmo. Dla wszystkich – sprzedających, kupujących i zwiedzających poczęstunek i niespodzianki w prezencie.