Lubin: Ruszają prace na kładce KEN

0
1139
Fot. lubin.pl

W tym tygodniu rozpoczną się prace mające na celu zabezpieczanie kładki KEN oraz demontaż uszkodzonego przęsła. Kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami w ruchu. Przetarg na rozebranie kładki wygrał Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej „JAZ” z Kunic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za wykonanie tych prac zapłaci prawie 313 tys. zł.

– Wykonawca ma się zająć zabezpieczeniem kładki w ramach systemu projektuj i buduj. W tym tygodniu mają się zacząć prace zabezpieczające. Od środy do poniedziałku zamknięty dla ruchu będzie skrajny pas ruchu przy filarze od strony wjazdu do Legnicy – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA

O zawaleniu kładki KEN pisaliśmy TUTAJ.

Zgodnie z planem cały proces ma się zakończyć do 4 listopada. W ramach prac zostanie zamontowane ogrodzenie przed wejściem na kładkę KEN. Teren zostanie oznaczony, a cała płyta obiektu zostanie zabezpieczona przez specjalną siatkę.

Generalna dyrekcja nie chce w przyszłości burzyć kładki, ale nadal nie wiadomo czy będzie ona przebudowana. Przypomnijmy, że do zawalenia doszło w kwietniu. Później w obiekt dwa razy uderzyły ciężarówki. W maju ciężarówka zahaczyła o nią ramieniem dźwigu, a później sytuacja powtórzyła się na początku września.

źródło: lubin.pl