Lubin: zawaliła się kładka

1
1786
Fot. lubin.pl

15 kwietnia nad ranem zawaliła się część kładki biegnącej nad ulicą Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie. Droga Krajowa nr 3 jest nieprzejezdna w obie strony!

Już w sobotę kładka została zabezpieczona i zamknięta dla pieszych. Przy schodach pojawiła się szpara. Dziś nad ranem schody od strony centrum miasta zawaliły się.

Ponieważ kładka przebiega nad drogą krajową (DK nr 3) podlega, podobnie jak ona, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Fot. lubin.pl

– Ze względu na zły stan techniczny kładki przy ul. Komisji Edukacji Narodowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] podjęła decyzję o zamknięciu tego odcinka drogi krajowej nr 3 – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

W związku z zamknięciem drogi, autobusy komunikacji publicznej jeżdżą dziś objazdem.

– PKS Lubin zamiast ul. KEN pojedzie dziś ul. Wyszyńskiego i obwodnicą Generała Maczka. Trwają ustalenia pomiędzy przewoźnikiem a Starostwem Powiatowym na temat zmiany trasy komunikacji autobusowej – dodaje Falkiewicz.

Jak dowiedzieliśmy się we wrocławskim oddziale GDDKiA, na miejsce jadą już specjaliści od mostów. Po obejrzeniu konstrukcji zdecydują, co dalej: czy kładkę da się naprawić, czy trzeba będzie ją rozebrać.

– Przez cały weekend drogowcy z GDDKiA czuwali przy kładce. Już w sobotę została ona zabezpieczona i zamknięta dla pieszych. Dziś mieli ją obejrzeć mostowcy, jednak w nocy o godzinie 3 część schodów się zawaliła. Zdecydowaliśmy się zamknąć drogę – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Gdy specjaliści obejrzą kładkę i zostanie podjęta decyzja, co dalej, natychmiast o tym poinformujemy. Ponieważ na razie nie wiadomo, czy cała konstrukcja nie grozi zawaleniem, nie wolno przejeżdżać ani przechodzić pod kładką. Niestety niektórzy piesi, nie zważając na zagrożenie, skracają sobie drogę przechodząc pod mostem.

źródło: lubin.pl