Miedziowe Centrum Zdrowia drugie na Dolnym Śląsku

3
860
Fot. www.mcz.pl

Drugie miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w województwie Dolnośląskim, trzecie w kategorii Sieć Szpitali, poziom drugi i 10. miejsce w kategorii Szpitale Zabiegowe, Wielospecjalistyczne i Onkologiczne w skali kraju – to wyniki szpitala Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Ranking po raz 15. przeprowadziła Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. – Wymagania rosną ze strony organizatorów tego rankingu, ale przede wszystkim rosną od strony pacjentów i ich rodzin. Ciągłe poprawianie oznacza utrzymanie miejsca. To jest całoroczna praca całego zespołu. Nie ma co do tego wątpliwości – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ w Lubinie.

Wysokie noty to nie tylko ocena tego co jest, ale również zobowiązanie na przyszłość. – To jest przede wszystkim zobowiązanie wobec naszych pacjentów i klientów. Jeżeli zaistnieliśmy w tym rankingu wiele lat temu i utrzymujemy ten poziom, to budzi to zaufanie naszych pacjentów. Musimy sprostać temu zadaniu. Przez następny rok na pewno nie obniżymy poziomu – mówił prezes zarządu.

W rankingu brało udział 207 szpitali z całego kraju, które stanowią 20% wszystkich placówek w Polsce. Leczyło się w nich 60% Polaków.

źródło: miedziowe.pl