Zawierzą Lubin Michałowi Archaniołowi

0
1116
Fot. radiowroclaw.pl

W niedzielę na lubińskim rynku odbędzie się zawierzenie miasta św. Michałowi Archaniołowi. Kościelne uroczystości są związane z imieninami patrona, którego figura stoi na tym placu. Główne uroczystości poprzedzi msza święta, która odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie. Weźmie w niej udział biskup Stefan Cichy.

– W ubiegłym roku figura św. Michała Archanioła, która znajduje się na rynku, została poświęcona. To patron wszystkich archaniołów. A w tym roku z okazji imienin Michała Archanioła postanowiliśmy zawierzyć mu Lubin. O 14.15 odbędzie się będzie akt zawierzenia miasta. Dzięki temu Michał Archanioł będzie mógł się opiekować wszystkimi mieszkańcami. W ramach przygotowań odbędą się trzydniowe rekolekcje. Weźmie w nich udział m.in. michalista ks. Antoni Obrzut – wyjaśnia ks. Paweł Bujak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie.

Rekolekcje prowadzone będą 26, 27 i 28 września o godz. 8 i 18 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Zaś główne uroczystości zaplanowano na niedzielę. Przez cały dzień dla wiernych będą się odbywały także wydarzenia towarzyszące. Jeśli tegoroczne obchody przypadną do gustu mieszkańcom, będą się odbywały co roku.

źródło: lubin.pl

Giełda ptaków ozdobnych w Wińsku