Artur Trubicki trenuje dzieci

0
1493

Trenuj karate z Arturem Trubickim – Mistrzem Świata, Europy i wielokrotnym Mistrzem Polski! Oferta skierowana jest do dzieci od 6 roku życia oraz młodzieży. Pierwszy trening jest darmowy i odbędzie się 25 września (środa), w Hali Sportowej przy ZSP w Wińsku ul. Nowa 2, o godzinie 17:00.

I jak mówi sam Artur Trubicki – Zajęcia w naszym klubie są prowadzone w taki sposób aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka ale również zapobiegać i korygować wady postawy. Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych dzieci uczą się dyscypliny, posłuszeństwa a także elementów samoobrony. Najmłodsi adepci trenujący karate uczą się panować nad swoimi emocjami, są bardziej cierpliwi i opanowani.

Aktywność fizyczna dzieci jest nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju psychofizycznego i kształtuje koordynację ruchową. Uprawianie karate jest wspaniałą formą aktywności ruchowej ale przede wszystkim kształtuje psychikę dziecka.

Ta sztuka walki rozwija w młodym człowieku takie cechy jak: stanowczość, opanowanie, koncentrację, umiejętność dążenia do celu, potrzebę przynależności do grupy czy pewność siebie. Wymaga również od ćwiczących koncentracji, która jest podstawą sztuk walki i ma przełożenie na codzienne życie, np. pomaga dzieciom łatwiej przyswajać wiedzę.

Treningi karate mogą pomóc dzieciom uczyć się radzenia w trudnych sytuacjach. Wyraźną przewagą karate nad grami zespołowymi jest to, że każde dziecko może brać czynny udział w zajęciach, w przeciwieństwie do gier zespołowych, gdzie dziecko nie może się przebić lub kończy na ławce rezerwowych.

Karate pozwala każdemu występować na najwyższym poziomie. Jest to sport wyraźnie indywidualny, który pozwala spełniać potrzebę przynależności. Techniki karate bazują na szybkości i dynamice, jak największym zakresie ruchu, jego celowości i dokładności.