27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
1169

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wińsku wielki finał rozpocznie się o g. 19:00 pokazem tańca z flagami oraz tańcem Zumba. Lubicie ogień w sztuce? O g. 19:30 zaprezentuje się grupa Hestiahekate, która pokaże co można zrobić z płonącymi pochodniami.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także występy muzyczne. Na scenie zaprezentuje swój talent Klara Oleniacz, uczennica Publicznego Gimnazjum im. JP II w Wińsku, która w październiku 2018 roku w Lubiążu została wyróżniona razem z zespołem podczas VII Dolnośląskiego Konkursu „Piosenka Zmieniająca Życie”. Finał zakończy się pokazami ognia oraz światełkiem do nieba. Będzie można także zrobić zakupy w mini sklepiku WOŚP.