500bus i plus w Wińsku

0
1175
Fot. www.duw.pl

Od 1 lipca br. zmieniają się zasady przyznawania świadczenia z programu Rodzina 500+. W całej Polsce trwają spotkania informacyjne, a tzw. 500busy odwiedzają gminy i powiaty w regionie. W związku z tą akcją 24 czerwca Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z mieszkańcami gminy Wińsko. Beneficjentów programu przedstawiła wójt Jolanta Krysowata – Zielnica. Rodzice otrzymali ulotki informacyjne, dzieci kolorowanki i gadżety. Był czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Fot. Nasze Sprawy – powiat wołowski

 „Apeluję do mieszkańców Dolnego Śląska o składanie wniosków i zachęcam do skorzystania ze sposobu elektronicznego. Dzięki takiej formie pieniądze trafią do rodzin już w lipcu” – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Raport o stanie Gminy Wińsko za 2018 rok

Według nowych zasad, od 1 lipca świadczenie 500+ będzie przysługiwało na każde dziecko do 18 roku życia, bez kryterium dochodowego. W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r. oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.

W akcję informacyjną włączył się też Premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że dotychczas 3 miliony dzieci było wyłączonych z programu „Rodzina 500 Plus”. Jak mówił, nowe zasady to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu. Szef rządu mówił, że dziś rodzi się więcej dzieci niż 4-5 lat temu. „To wielka zasługa polskich rodzin – mam nadzieję przy niewielkim, ale istotnym znaczącym wsparciu państwa polskiego” – dodał Mateusz Morawiecki.

inf.wł./iar/duw