Eurowybory już wkrótce. Zobacz gdzie zagłosujesz

1
1250
Fot. kolbuszowa.pl

26 maja odbędą się eurowybory. Będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Mieszkańcy gminy Wińsko będą głosować we wrocławskim okręgu wyborczym, wybierając spośród 60 kandydatów z sześciu różnych list.

Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 do 21. Gmina Wińsko podzielona została na 6 obwodów głosowania. Jeśli ktoś nie wie, gdzie powinien się udać, by zagłosować, może to sprawdzić na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej TUTAJ.

W lokalu otrzymamy jedną kartę. Możemy wybrać i zagłosować tylko na jednego kandydata, stawiając przy jego nazwisku znak X. Jeśli w ramach tej samej listy postawimy kilka krzyżyków przy kilku kandydatach, to głos będzie policzony osobie na najwyższym miejscu na liście. Jeśli zaś postawimy kilka krzyżyków przy nazwiskach kandydatów z różnych list, głos będzie nieważny.

Wybieramy Sołtysów. Sprawdź harmonogram wyborów

W czasie tych wyborów Polska wybierze 51 swoich przedstawicieli do europarlamentu, którzy będą w nim zasiadać przez pięć najbliższych lat. W naszym kraju będziemy głosować w 13 okręgach wyborczych. Gmina Wińsko należy do 12, czyli wrocławskiego okręgu. Możemy wybierać kandydatów sześciu ugrupowań: Konfederacja Braun Liroy Narodowcy, Wiosna Roberta Biedronia, Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS oraz Kukiz ‘15.

Nazwiska wszystkich kandydujących do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu można znaleźć TUTAJ.

źródło: własne/lubin.pl