Można jeszcze kupić chryzantemy doniczkowe

0
729

Z powodu pandemii, od soboty do poniedziałku zamknięte były wszystkie cmentarze. Dziś można już odwiedzać groby zmarłych.

Na cmentarzu w Wińsku nie było dziś tłumów

Z powodu zamknięcia nekropolii wielu sprzedawców kwiatów doniczkowych zostało z towarem. Dlatego też rząd obiecał im pomóc.


W poprzednim tygodniu pokazaliśmy, gdzie w Wińsku można kupić kwiaty i znicze, a dziś sprawdziliśmy, czy sprzedawcy mają jeszcze dużo towaru.
Jak mówi właścicielka uprawy chryzantem, które można kupić tuż przy cmentarzu (od ul. Rawickiej) w tym roku sprzedała niemal wszystkie kwiaty.

Większość klientów, którzy zamówili chryzantemy już je odebrało. Zostało mi jeszcze trochę różnorodnych roślin. Zapraszam do zakupu. Punkt jest czynny kiedy jest widno. Wszystkie kwiaty sprzedaję po 5 zł za sztukę. Myślę, że wiele osób będzie chciało jeszcze ozdobić nimi swoje domu i podwórka – zachęca sprzedawczyni.
W kiosku pod cmentarzem można jeszcze kupić wiązanki ze sztucznych kwiatów i znicze.
Zapraszamy również w niedzielę, nasz kiosk będzie czynny – mówią sprzedawczynie i dodają, że klienci przestrzegają zaleceń.
Aż miło się patrzy, jak ludzie są tacy odpowiedzialni. Kiedy widzą znajomych czy rodzinę, nie podchodzą do siebie, nie witają się, tylko z daleka się pozdrawiają. Wszyscy wchodzący na cmentarz mają maseczki i zachowują dystans, a robiąc u nas zakupy dezynfekują ręce – dodają.