Pieniądze na żłobek w Głębowicach

0
1356
Fot. UMWD

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zakończył kolejny konkurs na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W zawiązku z tym gmina Wińsko otrzymała 620.000 zł na żłobek w Głębowicach. Oprócz nowych pomieszczeń i wyposażenia, powstanie także plac zabaw dla maluchów.

Według danych Urzędu Marszałkowskiego ponad 20 proc. osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy ma małe dziecko, a prawie 17 proc. bezrobotnych stanowią kobiety, które nie rozpoczęły pracy po urodzeniu dziecka. – Niewątpliwie otwierając kolejny żłobek w naszej gminie, przede wszystkim umożliwiamy młodym mamom powrót do pracy.  Bezsprzecznie likwidujemy pewne bariery, przed którymi stoi wiele młodych rodziców – mówi Jolanta Krysowata-Zielnica.

– Działamy kompleksowo, bo oprócz funduszy na przygotowanie żłobków i klubów dziecięcych, przekazujemy pieniądze na funkcjonowanie placówki przez dwa lata. Wynagrodzenia personelu, koszt za wyżywienie i pobyt dziecka sprawiają, że w placówkach obowiązuje symboliczna opłata dla rodziców. Ze wsparcia mogą skorzystać rodzice, którzy chcą wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, a także osoby bezrobotne i pracujące, których dzieci mają mniej niż 3 lata – dodaje Bartosz Kotecki, p.o. dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Ranczo Rajczyn – historia, która zaczęła się w poprzednim stuleciu

umwd/gk