500 plus na każde dziecko. Minister Rafalska zdradza, kiedy można składać wniosek o przyznanie świadczenia

1
816

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) na sobotniej konwencji obiecało 500 złotych na pierwsze dziecko bez kryteriów dochodowych w ramach programu Rodzina 500 plus. Elżbieta Rafalska, minister pracy, rodziny i polityki społecznej, zdradziła na konferencji prasowej, od kiedy będzie można składać wnioski.

500 plus na każde dziecko. Od kiedy można składać wniosek o przyznanie świadczenia?

Aby otrzymać pieniądze na pierwsze dziecko bez kryteriów dochodowych oraz na każde kolejne, trzeba złożyć wniosek. Może to zrobić jedynie osoba uprawniona do programu. – Co do samego systemu składania wniosków, nie przewidujemy tu istotnej zmiany – podkreśliła Rafalska.

Wnioski o wypłacanie środków z programu 500 plus będzie można składać od 1 lipca.

Minister Rafalska powiedziała, że przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany plan wdrażania zmian do programu. – Zgodnie z zapowiedzią rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej 5 marca zostanie przedstawiona „mapa drogowa” dotycząca wprowadzania projektów zapowiedzianych podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

4,4 mln wyprawek. MRPiPS podsumowało program Dobry start

Przypomnijmy, że PiS planuje też tzw. 13. emeryturę jeszcze w tym roku oraz zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia.

Rafalska dodała też, że zmiana w programie “500 plus” to propozycja rządowa, a nie ministerialna. Zapewniła również, że finansowanie programu po zmianach jest zabezpieczone.

Program 500 plus – komu dzisiaj przysługuje?

Obecnie w ramach programu Rodzina 500 plus bez kryteriów dochodowych przysługuje świadczenie w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Aby dostać pieniądze na pierwsze i dziecko, trzeba spełnić kryterium dochodowe — dochód na członka rodziny nie może przekraczać 800 złotych (1200 zł, jeżeli w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko).

źródło: money.pl