Gmina Wińsko od dzisiaj w aplikacji

4
1912

Gmina Wińsko przyłączyła się do ogólnopolskiej aplikacji BLISKO, za pomocą której będzie przesyłać mieszkańcom lokalne aktualności i informacje o nadchodzących wydarzeniach, a także ostrzeżenia i inne ważne komunikaty.

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta ponad pół tysięcy polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.

Trzeba być wariatem

Dostawcą systemu jest wrocławska spółka SISMS, która specjalizuje się w informatycznych usługach dla instytucji samorządowych i administracyjnych. SISMS Sp. z o. o. od 2009 dostarcza bezpieczne systemy do masowego zarządzania informacją w sytuacjach kryzysowych.

JAKIE INFORMACJE BĘDĄ PRZESYŁANE NA TELEFONY?

  • aktualne sprawy dotyczące mieszkańców
  • zagrożenia i niebezpieczeństwa
  • istotne utrudnienia i awarie
  • imprezy kulturalne i sportowe
  • nadchodzące wydarzenia
  • ostrzeżenia wojewódzkie z RSO
  • przypomnienia o opłatach lokalnych i podatkach

Zdecydowanie zachęcamy do pobrania aplikacji BLISKO, w której można znaleźć nie tylko wiadomości z gminy Wińsko, ale również zamówić powiadomienia od innych nadawców np. „Policji”, „Wyłączenia Prądu”. Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych.

Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Wińsko.