Policja i wojsko na ulicach Lubina

0
1011
KPP w Lubinie

Jak podaje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie w związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi walki z koronawirusem od kilku dni na terenie Lubina i powiatu lubińskiego policyjne patrole wspomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi sprawdzają parki, skwery, place zabaw, a także rejony, które są miejscami szczególnie popularnymi wśród mieszkańców.

Patrole przede wszystkim koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązków wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów, a więc tego, co dzieje się na ulicach. Osoby, które narażają nie tylko siebie, ale również innych, muszą liczyć się z konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych działań czy zachowań – mówi oficer prasowy i dodaje, że policjantów w ich codziennej służbie, od ubiegłego weekendu, wspomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wiele osób przestrzega nowych zasad i wykazuje duże zdyscyplinowanie. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

KPP w Lubinie

Mundurowi w trakcie służby sprawdzają również cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to, czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. W dalszym ciągu przypominamy o zasadach jakimi w trosce o zdrowie powinni wszyscy się kierować. Przez nagłośnienie znajdujące się w policyjnym radiowozie ciągle podawane są komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz tylko w wyjątkowych sytuacjach. Pozostańmy w swoich domach, aby nie narażać siebie i innych. Zadbajmy o zdrowie własne, jak również najbliższych. #zostańwdomu – apeluje policjantka.