Beata Kempa z wizytą w gminie Wińsko [FOTOGALERIA]

0
1733

Z wizytą roboczą w gminie Wińsko przebywała w czwartek 9 maja minister Beata Kempa. Był czas na rozmowę z pracownikami Urzędu Gminy i oglądanie lokalnych inwestycji. Nie przewidziano spotkań z mieszkańcami i publicznych wystąpień.

Minister do spraw pomocy humanitarnej relacjonowała urzędnikom jak wygląda pomoc władz polskich uchodźcom dotkniętym konfliktami zbrojnymi. – Pomagamy tym ludziom na miejscu i w krajach do których przybywają. Szczególnie cenna jest pomoc w ich ojczyźnie. Wielu z nich, nie chce wyjeżdżać, tylko odbudowywać swoje zburzone domy. Zachęcam was, abyście zorganizowali u siebie zbiórkę pieniędzy. Jedna złotówka ma wartość pięć razy większą w krajach dotkniętych wojną na Bliskim Wschodzie – apelowała Beata Kempa.

Minister mówiła także, że ważna jest edukacja osób dotkniętych wojną. Im więcej szkół, tym mniejsza szansa, że takie osoby zasilą szeregi organizacji terrorystycznych.

Gmina dofinansuje remont drogi nr 1275D w Węgrzcach

Beata Kempa odwiedziła Dzienny Dom SENIOR + w Wińsku. Placówka może być wzorem dla innych. Oprócz sali dziennej, która wygląda jak elegancki salon z nowoczesnymi meblami, można skorzystać z nowoczesnej kuchni oraz rehabilitacji.

Przyborów, Krzelów, Iwno, Rudawa, Smogorzówek – to kolejne miejsca, które odwiedziła Beata Kempa. – Pokazaliśmy pani minister ogrom inwestycji, które od kilku lat prowadzimy w naszej gminie. Większość z nich jest oczywiście zrealizowana, pochwaliliśmy się także naszymi planami na przyszłość. Jedynie co mogło zaskoczyć panią minister to stan niektórych dróg, na których remont, my jako gmina, nie mamy wpływu – mówiła Jolanta Krysowata – Zielnica.

W planie wizyty roboczej minister Kempy znalazł się Orzeszków. Był czas, żeby obejrzeć remizę strażacką, która jest przygotowywana pod rozbudowę i porozmawiać ze strażakami. – To nie jedyna inwestycja w Orzeszkowie. Jeżeli pozwolą na to unijne fundusze, to powstanie tutaj nowa sala gimnastyczna z przeszklonym frontem. Działka przy szkole już jest, teraz czekamy na pieniądze – dodaje wójt Jolanta Krysowata – Zielnica.