Dwie bardzo ważne drogi wojewódzkie są remontowane: w Baszynie i na odcinku Rajczyn – Gryżyce. Koszt prac to ponad 3 mln zł!

0
1124

Remonty dróg to jedne z inwestycji, które są najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców.
W tym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zaplanowała prace na dwóch odcinkach swoich dróg, które przebiegają przez gminę Wińsko.
Pierwsze prace rozpoczęły się w Baszynie. Od 8 czerwca na prawie 900-metrowym odcinku przebiegającym przez miejscowość działają pracownicy firmy BERGER BAU. Podczas realizacji zadania ruch kierowany jest wahadłowo.
Jak powiedział Daniel Lejczak, kierownik budowy, prace idą zgodnie z planem, nie przewiduje się tu żadnych opóźnień.
W tej chwili wykonujemy prace brukarskie, montowane są krawężniki – mówi Daniel Lejczak.
Drogowcy tak planują prace, aby były one jak najmniej uciążliwe dla kierowców i mieszkańców, jednak bywa tak, że trzeba postać kilka minut na światłach, a przez remontowany odcinek przejechać bardzo powoli.
Wykonawca wytyczył objazd dla samochodów ciężarowych, jak się jednak okazuje, wielu kierowców dużych aut nie stosuje się do niego. Przejeżdżają przez bardzo wąski pas drogi, co utrudnia pracę drogowcom. Dlatego też wykonawca zwraca się z apelem do kierowców „tirów”, aby stosowali się do objazdów.

Remont ma się zakończyć do 31 października.

DSDiK zdecydowało także o remoncie drogi wojewódzkiej na odcinku Rajczyn – Gryżyce o długości 1km 650m. Przetarg na prace na tej drodze również wygrała firma BERGER BAU.
– Obecnie rozstawiamy oznaczenie, jutro, czyli w środę 15 lipca na drogę wjedzie już ciężki sprzęt. Nie będzie potrzeby całkowitego zamykania drogi, ruch w newralgicznych momentach prac będzie odbywał się wahadłowo. Zakres prac przewiduje między innymi ułożenie nowej nawierzchni, a także poszerzenie drogi. Termin wykonania zadania to 16 października, ale dołożymy wszelkich starań, aby prace zakończyły się szybciej – zapewnia Daniel Lejczak, kierownik budowy firmy BERGER BAU.

Mat. przetargowe DSDiK

Warto podkreślić, że koszt prac na obu drogach w całości pokrywa właściciel drogi, czyli DSDiK. Gmina Wińsko nie musiała „dorzucać się” do prac.

Remonty na obu odcinkach to koszt ponad 3 mln zł

Gryżyce – Rajczyn – 1 mln 313 tys. 122 zł
Baszyn – 1 mln 736 tys. 087 zł