Przetarg na Białków tuż przed rozstrzygnięciem!

0
2131

W najbliższy poniedziałek (11.03.) dowiemy się, kto wystartował w przetargu na remont kompleksu pałacowo – parkowego z obserwatorium w Białkowie. Fantastyczny zabytkowy kompleks ma stać się Centrum Edukacji Astronomicznej. Europejskim Centrum w sercu gminy Wińsko.

Kompleks użytkowany przez kilkadziesiąt lat tylko w części, niszczał i popadał w ruinę. Dziś przed nim wielka szansa na nowe czasy świetności.

Nadzieja pojawiła się w 2016 roku, gdy gmina Wińsko objęła Białków swoim Programem Rewitalizacji. Potem pierwsza wizyta prof. W. Miemiec, nowej prorektor d.s. finansów i rozwoju. Następnie porozumienie o partnerstwie między gminą Wińsko a Uniwersytetem Wrocławskim. Następnie świetny wniosek właściciela (UW) do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, na rewitalizację kompleksu i utworzenie w nim centrum edukacyjnego.

Środki unijne i krajowe złożyły się na kwotę, która pozwoliła ogłosić przetarg. W najbliższy poniedziałek otwarcie ofert. Oby znalazł się wykonawca godny tego zadania.

Czytaj więcej: Nowoczesna edukacja w gminie Wińsko

Białków to miejscowość w gminie Wińsko. Przysiółek wsi Grzeszyn. Kilka domów, kilku mieszkańców i przyszłe Centrum Edukacji Astronomicznej.