Żłobek w małej szkole. Gmina Wińsko otrzymuje duże pieniądze z programu Maluch +

2
2029
Fot. duw.pl

Prawie 550 tys. zł na utworzenie 25 miejsc opieki nad najmłodszymi otrzymała gmina Wińsko. O wsparcie z programu Maluch+ 2019 mogły ubiegać się gminy, samorządy województwa, powiaty oraz podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego. Środki przeznaczone na powstanie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3 otrzymały wszystkie projekty zgłoszone do konkursu.

Środki pozyskane przez gminę Wińsko zostaną wykorzystane na zakup i przebudowę małej szkoły, w której będzie funkcjonować żłobek. Z informacji jakie uzyskaliśmy od wójt gminy Jolanty Krysowatej-Zielnica, na poczatku kwietnia zostanie zorganizowany dzień otwarty dla rodziców i wszystkich chętnych.

To nie koniec dobrych informacji. Gmina Wińsko pozyskała także 300 tyś. zł na kolejny dom Senior +. Będzie się on znajdował tuż obok już istniejącego przy ul. Piłsudskiego. – Mamy nadzieję, że otrzymamy także środki na zakup specjalnego busa, którym moglibyśmy naszych seniorów dowozić z dalszych stron naszej gminy – dodaje wójt Krysowata – Zielnica.

Ponad 14 mln zł na projekty unijne w Wińsku [PODSUMOWANIE]

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki wręczył przedstawicielom samorządów dolnośląskich promesy w ramach programów Maluch + i Senior +. Ministrowi towarzyszył Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.W ramach tegorocznej edycji rządowego programu „Senior+” samorządy z województwa dolnośląskiego otrzymają 6,77 mln zł na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych. Z programu „Maluch + 2019” trafi 36,4 mln zł na rozwój i utrzymanie placówek opieki dla najmłodszych dzieci.

W województwie dolnośląskim powstanie 28 nowych Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Blisko 4,47 mln zł otrzymają samorządy z woj. dolnośląskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 730 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 868 miejsc w placówkach już istniejących.

inf.wł./duw.pl