Rzecznik dolnośląskiej policji: U 6 policjantów wykryto koronawirusa. Cały stan osobowy został poddany kwarantannie

0
1514
KPP w Wołowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołowie podał informację, że „od dnia 17.04.2020r. kwarantanną objęto funkcjonariuszy i pozostałych pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, w związku ze stwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u kilku pracowników Policji.”
Nieoficjalnie mówiło się, że chodzi o 6 funkcjonariuszy. Jak w takim razie będzie funkcjonowała wołowska policja? Jak wykonywane będą zadania? W jaki sposób i do kogo mieszkańcy mogą zgłaszać problemy, kto przyjedzie na interwencję, do kolizji, sprawdzić czy osoby odbywające kwarantannę pozostają w domach?

Wczoraj podano informację, że w starostwie Powiatowym w Trzebnicy (powiecie sąsiadującym z wołowski) jedna z osób jest zakażona koronawirusem. Urzędnicy zostali poddani kwarantannie, ale pracują z domów, aby nie paraliżować urzędu. Kilka godzin później PSSE w Wołowie poinformowało o kilku policjantach, którzy zostali zakażeni SARS-CoV-2. Taka sytuacja „wyeliminowała” policjantów, którzy pełnili służbę w komendzie, ale i „na ulicy”.

Jak wyglądają procedury? Kto będzie czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców? Te pytania zadaliśmy oficerowi prasowemu KPP w Wołowie. Odpowiedzi jednak nie otrzymaliśmy, odesłano nas do rzecznika dolnośląskiej policji.

Kamil Rynkiewicz potwierdził, że testy wyszły dodatnio u 6 funkcjonariuszy.

Są to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. W związku z tym zaistniała konieczność poddania kwarantannie całego stanu osobowego, a także przeprowadzenia dezynfekcji obiektu komendy, miejsc w których przyjmowani są interesanci, gdzie pracują dzielnicowi w miejscowości Wińsko, a także w Brzegu Dolnym – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i dodaje, że cały skład osobowy został poddany kwarantannie, ale jak tylko funkcjonariusze okażą się zdrowi, wrócą do służby.

– Do tego czasu służba będzie utrzymana na terenie powiatu wołowskiego. Zostają tam skierowane siły spoza tego obszaru, głównie z wrocławskich wydziałów prewencji, ale i z ościennych powiatów. Służbę dyżurną przyjmie na ten czas jednostka w Lubienie. Również kierownictwo zostanie powierzone tej jednostce. Mieszkańcy, którzy będą chcieli złożyć zawiadomienia lub zgłoszenia będą mogli kontaktować się dzwoniąc na dotychczasowe numery telefonów, które zostały przekierowana do jednostki w Lubinie. Jeśli chodzi o zgłoszenia mailowe, to funkcjonują one normalnie – zapewnił Kamil Rynkiewicz.
Nie wiemy w jakim stanie są policjanci.