Ułatwienie dla mieszkańców: w Lubinie załatwisz paszport!

0
625

Sezon wakacyjny w pełni! Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, wiele osób planuje podróże zagraniczne. Nie do wszystkich krajów wjedziemy „na dowód”.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już od połowy wakacji po paszport będziemy mogli pojechać do Starostwa Powiatowego w Lubinie.
Jak poinformował Adam Myrda, starosta powiatu lubińskiego, w Starostwie Powiatowym w Lubinie otworzone zostanie terenowe biuro paszportowe.

http://

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już 1 sierpnia skorzystają z niego pierwsi mieszkańcy. Już od 10 lipca trzy wytypowane przez nasz Powiat osoby podejmą szkolenie w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Natomiast między 10 a 15 lipca przyjedzie kontrola z Urzędu Wojewódzkiego. Jeżeli wszystko będzie sprawnie funkcjonowało, a sprzęt, który podlega MSWiA, oraz łącza zostaną uruchomione, to od 1 sierpnia 2020 r. mieszkańcy będą mogli korzystać z terenowego biura paszportowego w Lubinie. Nie trzeba będzie jeździć do Wrocławia, Głogowa czy Legnicy, co znacznie ułatwi życie naszym mieszkańcom – mówi Adam Myrda.

Facebook Jolanta Krysowata – Zielnica

Co bardzo ważne, z udogodnienia skorzystają także mieszkańcy Gminy Wińsko. Nie będę już musieli jeździć znacznie dalej, do Wrocławia i oczekiwać w bardzo długich kolejkach, bo sprawy związane z paszportami załatwią w Starostwie Powiatowym w Lubinie.
Mimo że procedura zmiany powiatu została zatrzymana z powodu koronawirusa przez wojewodę na mój wniosek, to współpracujemy z powiatem lubińskim cały czas. Również w sprawie oddziału biura paszportowego – podkreśla Jolanta Krystowata – Zielnica, wójt Gminy Wińsko.
Mieszkańcy Wińska korzystają na współpracy swojej gminy z powiatem lubińskim.
Jak dodaje wójt, już wkrótce zapadną ostateczne decyzje dotyczące kursowania linii autobusu drogą krajową, od Pisorzyny do Lubina.