Orszak Trzech Króli już 6 stycznia!

0
1398

Spotkajmy się 6 stycznia w Wińsku na Orszaku Trzech Króli. Tym samym dołączymy do grona 750 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach)! W ubiegłym roku, w kraju, były to 644 miejscowości.

Dołączyło do Orszaku wiele dużych miast, takich jak np. Łódź. Ale też niewielkie miejscowości, koła gospodyń lub stowarzyszenia, które tak samo jak inni chcą świętować razem i cieszyć się wspólnym kolędowaniem.

Giełda ptaków ozdobnych w Wińsku

W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, Orszak Trzech Króli przejdzie pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

Orszak Trzech Króli w Wińsku rozpocznie się o g. 12:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele p.w. św. Michała Archanioła. Następnie w radosnym świętowaniu udamy się do Gminnego Ośrodka Kultury. W międzyczasie wystąpi zespół Chudoba, rozwiążemy konkurs na najpiękniejszą koronę. Na scenie swoje talenty artystyczne pokażą dzieci z gminnych szkół. Do tego konkurs gwiazdkowy oraz szlachetna akcja zbiórki pieniędzy na pomoc dla dzieci z Rwandy i Burundi.

Zaprasza gmina Wińsko. Szczegóły na plakacie poniżej.